חדשות

מה שהעסק שלך צריך: על עבודה עם יועץ פיננסי

לא פעם בעלי עסקים מגיעים למצב בו יש פער בין הפוטנציאל של העסק למצבם הכלכלי. העסק עצמו מצליח, הלקוחות ישנם, אך משהו לא עובד נכון בתחום הכלכלי. בדיוק בשביל מצבים כאלה ישנו יועץ פיננסי. היועץ הפיננסי הוא בעל מקצוע שמייעץ, עונה על שאלות, מלווה ומכוון את העסק למקום של סדר וארגון שמובילים לצמיחה כלכלית.

ישנם סוגים שונים של עובדה עם יועץ פיננסי. לעתים ייתן יועץ פיננסי ייעוץ חד פעמי, לעתים יועץ פיננסי יעניק ייעוץ למשך תקופה קצרה ולעתים הייעוץ יהיה ארוך טווח. על פי סוג הייעוץ ישרטט היועץ תהליך עבודה בו תלמד מהם הדברים שעליך לעשות כדי לחזק את העסק שלך.

איך נכון לבחור יועץ פיננסי

כיום אין במדינת ישראל חוקים ברורים ביחס ליכולת של אדם להציג עצמו כיועץ. מכיוון שאין כל רגולציה על תחום הייעוץ לא מפתיע להיתקל באנשים שמציגים את עצמם כמומחים לשלל נושאים בעוד שאין להם כל הכשרה, מעשית או אקדמית בתחום. כשניגשים לחפש יועץ פיננסי עבור כלכלת הבית או העסק, יש לוודא כי מדובר באדם שיודע את העבודה ושיש לו ידע מוכח בתחום.

מה זה ידע מוכח של יועץ פיננסי?

ידע מוכח של יועץ פיננסי מחולק לשני חלקים: ידע עיוני ותיאורטי – כלומר, שהאדם שמציג את עצמו כיועץ פיננסי למד את אחד מתחומי הכלכלה במוסד אקדמי מוכר וכי הוא מחזיק בתעודה מקצועית בתחום כמו ראיית חשבון, ניהול כלכלי או תחומים נוספים מעולם הפיננסים. גם אם היועץ אינו רואה חשבון מוסמך אך הוא עבר קורס בתחום הייעוץ הפיננסי, זוהי אינדיקציה טובה לכך שהוא אינו שרלטן.

דבר נוסף שחשוב לברר לפני שמתחילים לעבוד עם יועץ פיננסי הוא את הניסיון המעשי של אותו יועץ. האם יש לו שם בתחום? האם יש לו ניסיון מוכח והצלחות מוכחות? האם יש לו המלצות? האם יש לו ניסיון מספיק בתחום בו את/ה זקוק/ה לייעוץ?

אם התשובה לכל השאלות הללו היא כן, מדובר ביעוץ פיננסי שכדאי לעבוד איתו.

לסיכום: יועץ פיננסי הוא בעל מקצוע שיכול לעזור לך לנהל טוב יותר את הכלכלה שלך, בין אם מדובר בכלכלת בית, בכלכלת עסק קטן או במערכת כלכלית של ארגון או חברה. אם ברצונך להתחיל לעבוד עם יועץ פיננסי עלייך לוודא שמדובר ביועץ מקצועי שעומד בסטנדרטים המקצועיים ויוכל להעניק לך כלים אמיתיים לשפר את מצבך הכלכלי.

למידע נוסף https://todaafinansit.co.il

ניווט: חזרה לעמוד ראשי