חדשות

החלקה אורגנית - שאלות ותשובות

בישראל החמה והלחה, ובייחוד בעונת הקיץ (ובעצם גם בחורף, באביב ובסתיו) ימי שיער טובים הם נדירים ביותר. תמיד יש מין מזג אוויר כזה שמאתגר את הפריזורה. כמעט כל אישה ישראלית עם שיער ישראלי טיפוסי שנע בין גלי למתולתל מאד, תספר לכם מהו הטקס הייחודי שלה, שאמור להבטיח (או לפחות לנסות) לשמור על שיערה מסודר ונוח לתפעול.

מדובר בטקס דתי, לא פחות ולא יותר. הוא כולל שלבים שונים, תכשירים שונים ומשונים (ויקרים) ושלל מכשירים, ממברשת דפני שמחליקה את השיער בחום ועד למחליקים ומסלסלים מסוגים שונים. אף שלב לא נזנח ולא מדולג, והכל בשביל הסיכוי שאלת השיער תואיל בטובה לברך אותנו ביום שיער טוב.

ישנם המון סוגים ושיטות של החלקת שיער, אך יש לומר כי זו לא בדיוק הבשורה אליה פיללנו. החלקת שיער, כמו גם שיטות של עיצוב בחום, לא בריאה לשיער ויוצרת יותר נזק מתועלת. היא מכילה בדרך כלל כימיקלים חזקים ורעילים, שבמינונים לא נכונים אפילו יכולים להיות ממש מסוכנים לבריאות.

עם זאת, בשנים האחרונות ישנו פיתוח חדש בתחום החלקת השיער והוא החלקה אורגנית שמשנה את הכללים ואת הנחות המוצא הרגילות ביחס להחלקת שיער.

מהי החלקה אורגנית?

החלקה אורגנית, בדומה להחלקה המוכרת, עושה את העבודה ומשאירה את שיערך חלק וקל לסידור. השוני הגדול הוא באיכות ובהשפעה ארוכת הטווח על השיער. בעוד החלקת שיער מכילה חומרים הרסניים, החלקה אורגנית מכילה חומרים טבעיים ברובם, שלא רק שלא גורמים לשיער כל נזק, הם אף מעשירים אותו במינרלים ובויטמינים חיוניים שמקדמים החלמה ושיקום בעקבות נזקים קודמים.

החלקה אורגנית מתאימה לכל אחת?

באופן עקרוני כן. אלא אם יש לך שיער לבן או שיער פגום במיוחד, החלקה אורגנית היא פתרון מעולה לכל בעיות השיער שלך. עם החלקה אורגנית לא יהיו לך עוד ימי שיער רעים. רק ימי שיער טובים וקלים יום אחר יום. אם יש לך שיער פגום, מה טוב! החלקה אורגנית תעזור לו לחזור לחיים ולקבל את הגמישות, הברק והרוך שלו מחדש.

מה אני צריכה לדעת לפני שאני מתחילה?

הדבר הכי חשוב הוא לוודא כי השיטה בה את בוחרת להחליק את שיערך מאושרת על ידי משרד הבריאות וכי יש לה את כל האישורים וכי היא עומדת בכל התקנים. כבר היו בעבר תאונות ומקרים קשים שהגיעו עד לפגיעה ממשית בגוף. בנוסף, חשוב שתתיעצי לגבי סוג ההחלקה שמומלצת לשיערך. חשוב לאבחן את השיער על ידי בעלי מקצוע לפני שמתחילות.

כמה זמן ההחלקה תחזיק מעמד?

החלקת קרטין מחזיקה מעמד כמה חודשים. לאחר מספר חודשים יש לחדש אותה באזור השורשים כדי לשמור על התוצאות. לצד זאת, השימור חשוב כי הוא מבטיח ששיערך ימשיך להיות מועשר במינרלים ובויטמינים שמכילה ההחלקה.

ניווט: חזרה לעמוד ראשי